Školní družina

Ve školní družině vytváříme místo, kde si žáci po celodenní výuce mohou odpočinout převážně formou:

• vzdělávacích her
  • rozumovo-smyslové stimulace
  • hudební a výtvarnou výchovou
  • strukturovaným učením
  • pohybovými aktivitami

Kromě těchto aktivit se zaměřujeme na nácvik samostatnosti v hygieně a dodržování čistoty při jídle a pití. Často s žáky chodíme i na procházky do okolí školy, které jsou spojeny s různými vzdělávacími projekty (např. sběr přírodnin). V rámci družiny mají žáci k dispozici velké množství učebních pomůcek, mezi které patří např.:

• interaktivní tabule
  • iPad
  • zvukové hračky
  • stavebnice
  • plyšové hračky
  • trampolína
  • houpací sítě

Využíváme přístup do plně vybavené místnosti "Snoezelen", kde se žáci věnují relaxaci a smyslové stimulaci.

Žáci se vzdělávají podle Školního vzdělávacího programu pro školní družinu "Spolu - škola pro všechny".

Program školní družiny

13:00 -14:30 hod. - tematický program družiny

14:30 - 15:00 hod. - hygiena, svačina

15:00 -16:00 hod. – odpočinek - snoezelen, poslech pohádek, sledování DVD, individuální hry (puzzle, stavebnice, zvukové hračky apod.), četba, polohování, houpací sítě, trampolína, procházky, iPad